modul kontakt2

Markiz Serwis

ul. Cukrowa 65

Szczecin

tel. +48 91 489 45 26

biuro@okna-szczecin.net.pl

ciepla ramka

Współczynnik przenikania ciepła oznacza się wartością U i podaje w W/m²K. Jest on stosunkiem strumienia cieplnego do powierzchni przegrody i różnicy temperatur z obu jej stron. Służy on do określenia z jakimi stratami ciepła będziemy mieli w przypadku ścian, stropów, okien, drzwi, itd. Niska wartość tego współczynnika oznacza, że ubytki ciepła z pomieszczeń będą niewielkie, a tym samym przyszłe rachunki za ogrzewanie będą niższe co pokazuje poniższe zestawienie.

ciepla1

59s

 

 

 

59s

 

 

 

59s

Bardzo ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka to nie tylko estetyczne, kolorowe ramki międzyszybowe, to przede wszystkim korzyści użytkowe i podwyższona termoizolacyjność.

Ciepła ramka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionnych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie ekstremalnie cieńką folią ze stali nierdzewnej lub aluminium. Folia zapewnia bardzo dobre przywieranie uszczelniaczy mocujących szybę zespoloną a tym samym zapewnia hermetyczność wobec gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową, jak i pary wodnej. Gwarantuje to podstawową funkcję współczesnego okna - termoizolacyjność. Wytrzymałość na wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne działające na ciepłą ramkę jest na wyższym poziomie w stosunku do ramek aluminiowych. Jest ona odporna mechanicznie i termicznie na stałą temperaturę do 100°C.

Energooszczędność

Niższe koszty ogrzewania dzięki lepszej termoizolacji: Termicznie ulepszona ramka dystansowa przekonuje optymalnym oporem cieplnym. Współczynnik przenikania ciepła jest w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium o co najmniej 0,1 W/m²K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m²K. W rezultacie, przy zastosowaniu ramek dystansowych high-tech można zaoszczędzić do 5 % kosztów ogrzewania. Jest to przyjazne dla portfela i dla środowiska – dzięki niższej emisji CO².

Komfort

Ciepła ramka charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością w przeciwieństwie do metalu, redukując skutecznie zjawisko mostka termicznego. Minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb, jakie występuje jesienią i zimą w pomieszczeniach a tym samym redukuje ryzyko powstania szkodliwej dla zdrowia pleśni przy oknie. Występowanie skroplin przez dłuższy czas zawsze doprowadza do uszkodzenia ramy okna - ciepła ramka to destrukcyjne zjawisko niemal całkowicie eliminuje. Usuwa także ryzyko pęknięć termicznych szyb, które mogą powstawać samoistnie zimą przy dużych mrozach. Wyższe temperatury przy krawędzi okna oznaczają równocześnie niższe przenikanie zimna i zapewniając przytulną atmosferę w pomieszczeniu oraz zdrowy klimat w mieszkaniu.

Estetyka

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału organicznego do produkcji w połączeniu z jedyną w swoim rodzaju gamą barw można optymalnie zaprojektować każde okno i każdą fasadę. Atrakcyjny wygląd o estetycznej, matowej powierzchni, bez metalicznych odbić i refleksów. W przeciwieństwie do zaginanej ramki metalowej ciepła ramka jest tradycyjnie cięta i łączona pod kątem 90°, co daje perfekcyjne i bardzo estetyczne połączenie w narożnikach. Ciepła ramka może być stosowana we wszystkich rodzajach stolarki. Nadaje się do każdego zastosowania: okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe, okna dachowe.

Copyright (c) 2014  Markiz Serwis - okna i drzwi.