modul kontakt2

Markiz Serwis

ul. Cukrowa 65

Szczecin

tel. +48 91 489 45 26

biuro@okna-szczecin.net.pl

klamki

Klamki drzwiowe

Dobre zabezpieczenie drzwi wejściowych to warunek, by we własnym domu czuć się pewnie. Solidne zamki drzwiowe, atestowana wkładka patentowa i odpowiednia klamka odstraszy wielu amatorów cudzego mienia. O ile rola dwóch pierwszych elementów jest ogólnie znana, klamki zewnętrzne zwykle nie wywołują naszego zainteresowania. A powinny!

Bezpieczne klamki do drzwi zewnętrznych chronią zamek przed próbą ingerencji od tej strony. Dobrą propozycją są atestowane szyldy bezpieczne HOPPE. Noszące nazwy metropolii europejskich (London, Paris, Birmingham) klamki zewnętrzne renomowanej firmy HOPPE spełniają surowe normy unijne, a ponadto wyróżniają się elegancką nowoczesną linią.

 

klamki1

Szyld bezpieczny posiada stalową blachę zabezpieczającą przed rozwierceniem. Dodatkowo może być wyposażony w osłonę wkładki patentowej.

Dlaczego klamki zewnętrzne powinny być bezpieczne?

Obowiązuje prosta zasada: im lepiej dom lub mieszkanie jest zabezpieczone, tym trudniejsze zadanie stoi przed włamywaczem. Do drzwi wejściowych zupełnie nie nadają się zwykłe klamki pokojowe, ani żadne klamki ze śrubami widocznymi od strony zewnętrznej. Takie klamki bardzo łatwo można zdemontować. Z odsłoniętą wkładką patentową wprawny złodziej upora się w kilka chwil – bez trudu uchwyci ją i wyrwie lub złamie, by mieć swobodny dostęp do mechanizmu zamka. Co zrobić, by lepiej zabezpieczyć swój dom?

Bezpieczne klamki zewnętrzne HOPPE chronią zamek przed rozwierceniem i ingerencją w jego mechanizm, uniemożliwiając łatwe i szybkie otwarcie drzwi przez włamywacza. Śruby mocujące tych klamek są niewidoczne od strony zewnętrznej, a zamek zabezpiecza dodatkowa stalowa blacha umieszczona od spodu szyldu. Klamki bezpieczne Paris i London spełniają wymagania normy EN 1906 w klasie bezpieczeństwa SK2.

 

klamki1

Klamka bezpieczna London (z aluminium) i Paris (ze stali nierdzewnej) z dodatkową osłoną wkładki patentowej.

Bezpieczeństwo i estetyka

W ofercie dostępne są bezpieczne klamki zewnętrzne z szyldem prostokątnym London (klasa SK2) i Birmingham (klasa SK1) oraz klamki do drzwi zewnętrznych z szyldem owalnym, o nazwie Paris (klasa SK2). Są one wykonane z aluminium o powierzchni anodowanej w kolorze srebrnym lub starego złota, idealnych zarówno do drzwi drewnianych jak i z PCV. Na specjalne zamówienie sklep dostępne są także klamki do drzwi zewnętrznych wykonane ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, a także modele z kutego żelaza lub brązu. Co równie ważne, większość klamek można zamówić z dodatkową osłoną wkładki patentowej. Klamki zewnętrzne są dostępne w wersji obustronnej lub pchaczem od zewnątrz. Jeśli chodzi o patentowe wkładki do drzwi, to na tę dodatkową możemy dobrać okrągłe lub prostokątne rozety bezpieczne, także wzmacniane blachą stalową od zewnątrz. Wyróżnikiem markowych produktów HOPPE jest bowiem bezpieczeństwo połączone z gustownym wyglądem.

 

klamki1

Na zamówienie możemy sprowadzić nietypowe klamki do drzwi zewnętrznych, np. z kutego żelaza (na fot. część wewnętrzna i zewnętrzna).

Jakość i gwarancja HOPPE

Bez względu na to, na który model się zdecydujemy, każda klamka HOPPE objęta jest 10-letnią gwarancją na prawidłowe funkcjonowanie. Zgodnie z normą europejską EN 1906 klamki do drzwi zewnętrznych powinny być testowane na 100.000 lub 200.000 cykli otwarć i zamknięć, w zależności od tego, czy będą zastosowane w budownictwie mieszkaniowym czy w obiektach użyteczności publicznej (instytucjach, sklepach itd). Firma Hoppe jest jeszcze bardziej rygorystyczna i poddaje swoje produkty testom na 182.500 cykli (klamki do mieszkań) i 255.500 cykli (klamki obiektowe). Jeśli tę ilość cykli przeliczymy na użytkowanie naszych drzwi do mieszkania, otrzymamy 50 otwarć i zamknięć każdego dnia w ciągu 10 lat. Tak przetestowane klamki zewnętrzne HOPPE przekazuje do ponownych badań wytrzymałościowych, a one muszą nadal funkcjonować prawidłowo!

 

 

Klamki okienne

klamki1

 

Secu 100

Klamki aluminiowe z kluczykiem noszące nazwę Secu 100 występują w kolorach białym, brązowym, F1, F3, F4 i F9 wyłącznie w wersji ze skokiem 45 stopni. Warte podkreślenia jest, iż klamki te spełniają wymagania normy DIN V EN V 1627-1630, tzn. są to klamki zalecane do stosowania w oknach antywłamaniowych.

 

 

klamki1

Secustic 099 Secustic 0715

 

klamki1

Secustic
W klamkach tych po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz (inteligentne włamania). Obrotowi klamki SECUSTIK towarzyszy ponadto charakterystyczny odgłos, którego zadaniem jest ostrzeganie domowników, gdy ktoś manipuluje przy oknach. Dźwięk jaki wydaje obracająca się klamka, daje nam poza tym pewność, że każdy ruch klamki został prawidłowo wykonany.

klamki1

Mechanizm blokujący klamki.

Przekręcenie klamki powoduje przesuwanie przy towarzyszącym temu precyzyjnemu dźwiękowi wałków ryglujących (1) dociskanych sprężynkami aż do umieszczenia ich w otworach znajdujących się na obwodzie obudowy.

W miarę dalszego przekręcania klamki, wałki ryglujące (1) zabierane są przez obracane sprzęgło (3), aż do ponownego umieszczenia ich w kolejnych otworach (2)

 

 

 

 

Secu 100 + Secustik


Kombinacja klamki Secustik i scharakteryzowanej wcześniej klamki z kluczykiem – jest to tak zwana klamka Secu 100+Secustik, która łączy zalety obydwu rozwiązań. Klamka ta jest zgodna z wymaganiami norm dla okien antywłamaniowych, uniemożliwia otwarcie okna przez dzieci (jak Secu 100) i jednocześnie zabezpiecza przed próbami „inteligentnego” włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia od zewnątrz (jak Secustik) także wówczas, gdy wkładka nie jest zaryglowana.

 

Secu100+Secustik wydaje ponadto przy przekręcaniu klamki charakterystyczny dźwięk. Ze względu na duże zainteresowanie Państwa klamkę te wprowadziliśmy do naszej podstawowej oferty – jest dostępna w trzech podstawowych kolorach – białym, F4 i F9 z trzpieniem 35 mm i skokiem 45 stopni.

 

klamki1

 

Copyright (c) 2014  Markiz Serwis - okna i drzwi.