modul kontakt2

Markiz Serwis

ul. Cukrowa 65

Szczecin

tel. +48 91 489 45 26

biuro@okna-szczecin.net.pl

okna drewniane

okna248

Drewno jest najbardziej przyjaznym człowiekowi materiałem budowlanym. Prace nad udoskonaleniem konstrukcji okien szły w kierunku zapobiegania paczeniu się i pękaniu, co osiągnięto dzięki metodzie klejenia na długość oraz warstwowego na grubość - trzy warstwy z naprzemiennie dobranym układem włókien, co zwiększa stabilność i wytrzymałość. Klejenie odbywa się z zachowaniem ostrych norm dotyczących wilgotności materiałów oraz parametrów prasowania. Stolarka nasza wykonana jest ze ściśle wyselekcjonowanego drewna: sosny kanadyjskiej, mahoniu meranti i modrzewia, zabezpieczonego przed wilgocią w pełni ekologicznymi impregnatami i lakierami renomowanych firm. Szyby zespolone montowane w oknach firmy „Markiz”, gwarantują wysoką izolację akustyczną i cieplną. Zastosowanie najlepszych okuć obwiedniowych posiadających centralne sterowanie i regulację skrzydeł, zapewnia bezproblemową eksploatację stolarki przez wiele lat.

 

 

 

profil

 

 

1. Uszczelnienie silikonowe.

2. Uszczelnienie środkowe i oporowe dla jeszcze lepszej izolacji akustycznej i cieplnej.

3. Warstwowo klejone profile drewniane.

4. Odwodnienie z zastosowaną szyną przeciwdeszczową lub bez.

5. Szkło izolacyjne, niskoemisyjne lub dźwiękoszczelne, wstawiane według życzenia klientów.

 

 

 

 

fot2

 

 

Okucia

Od rodzaju okuć zależy sposób otwierania okna. Rodzaje okuć obwodowych:

- rozwierne (skrzydło można rozewrzeć względem osi przebiegającej wzdłuż jednego z boków)

- uchylne (skrzydło można uchylić względem osi obrotu przebiegającej wzdłuż jego podstawy)

- rozwierno-uchylne (skrzydło można uchylić względem osi obrotu przebiegającej wzdłuż jego podstawy

- uchylić jego górną część lub rozewrzeć względem osi przebiegają cej wzdłuż jednego z boków-otworzyć okno).

- kryjące (niewidoczne z zewnątrz zawiasy, żadnych osłonek, które mogłyby ulec zniszczeniu, nic nie zakłóca wyglądu okien, okucie ukryte jest pod przylgą otwierając tym samym całkiem nowe możliwości wystroju wnętrz).

 

 

Okna z takimi okuciami mogą również być przesuwne, składane, obrotowe lub uchylne z funkcją rozszczelnienia lub bez tej funkcji. Okucia umożliwiają ruch skrzydeł okna względem ościeżnicy. Blokują też skrzydło w pozycji zamkniętej, zapobiegając jego otwarciu od zewnątrz, a więc zwiększają bezpieczeństwo.

foto3

 

 Okna skandynawskie

Alternatywą dla typowych, polskich okien są okna typu skandynawskiego. Różnice między oknami typu skandynawskiego a typowymi produktami polskimi, wynikają z ostrego i zimnego klimatu Skandynawii. Pomimo różnic w produktach, okna tego typu mogą bardzo dobrze sprawdzić się i w naszym kraju. Podstawową cechą różniącą okno skandynawskie od typowych polskich okien jest otwieranie skrzydeł na zewnątrz. Rozwiązanie to wynika bezpośrednio z wymogów surowego klimatu Skandynawii – okna narażone są tam na bardzo silne podmuchy wiatru. Okna te wykorzystują tą cechę klimatu – podmuchy mocniej dociskają skrzydła do ościeżnicy zwiększając tym samym szczelność okna. W Polsce idealnie sprawdzą się więc w miejscach narażonych na silne działanie wiatru, jak np. góry lub wybrzeże.

Większość okien skandynawskich to produkty drewniane. Ze względu na dostępność drewna oraz zapotrzebowanie na wysoką termoizolacyjność, materiał ten jest najpopularniejszym surowcem stosowanym do wyrobu okien w Skandynawii. Skrzydła otwierane na zewnątrz mają dodatkową zaletę – znacznie poprawiają funkcjonalność okien. Nie zabierają miejsca wewnątrz, więc wyjątkowo nadają się do niewielkich pomieszczeń. Ponadto, otwarcie okna jest bardzo wygodne, nie wymaga odsuwania firanek, zasłon, rolet wewnętrznych czy przesuwania przedmiotów na parapecie. Okna typu skandynawskiego posiadają też bardzo często funkcję całkowitego obrotu skrzydła okiennego. Taka konstrukcja znacznie ułatwia mycie i pielęgnację – mamy dostęp do zewnętrznej strony okna wewnątrz pomieszczenia.

okna-drewnine

okna-drewnine

Copyright (c) 2014  Markiz Serwis - okna i drzwi.