modul kontakt2

Markiz Serwis

ul. Cukrowa 65

Szczecin

tel. +48 91 489 45 26

biuro@okna-szczecin.net.pl

termiczne

Szyby termiczne

Stosowanie szyb ciepłochronnych jest następstwem nieustającego postępu technicznego w przemyśle szklarskim, dążeniem producentów stolarki w dorównaniu parametrom energetycznym innych materiałów budowlanych oraz prostą konsekwencją przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Najnowsze produkty oferowane przez huty szkła pozwalają na zminimalizowanie ucieczki ciepła z pomieszczeń przy zachowaniu doskonałej przejrzystości i przepuszczalności światła.

Zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch szyb, z których jedna szyba posiada niewidoczną warstwę kombinacji metali szlachetnych. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając ucieczce ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny, dodatkowo redukujący współczynnik przenikania ciepła Ug.

Nowa generacja powłok daje nam do dyspozycji nowe szkło oferujące maksymalną ochronę cieplną bez konieczności stosowania kosztownych mieszanek gazowych, efektywnie dopasowane do wymogów nowych przepisów ochrony cieplnej. Podwójna powłoka ciepłochronna pozwala nam przy zachowaniu budowy podstawowego pakietu szybowego uzyskać niski współczynnik przenikalności cieplnej.

W obiektach, w których szczególnie ważne jest osiągnięcie jak najniższego współczynnika przenikalności cieplnej, zwłaszcza w domach pasywnych, znajdują zastosowania szyby dwukomorowe, w których użyte są dwie szyby z powłoką ciepłochronną.

 

termiczne1Przed decyzją o zastosowaniu szyby dwukomorowej należy upewnić się, że profil okienny, na który się decydujemy, jest dostosowany do szerokości wybranego zespolenia.

Dzięki zastosowaniu w budynku szkła ciepłochronnego zyskujemy:

  • oszczędność energii cieplnej
  • optymalną temperaturę w pomieszczeniu
  • wysoką przepuszczalność światła zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV
  • ochronę środowiska naturalnego przez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery

 

 

Szyby dźwiękochłonne

Szyby dźwiękochłonne mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach stolarki. Użycie konkretnej szyby jest uzależnione od charakteru hałasu, który ma być wytłumiony (inną szybę stosuje się np. do wytłumienia dźwięków wolno jadącego pociągu a innych do wytłumienia odgłosów szybkiego ruchu ulicznego).

 

termiczne2

 

Główne zalety

Wykorzystanie w budowie zestawu szyby laminowanej ze specjalną folią akustyczną SILENCE o najlepszych parametrach na rynku. Ochrona przed hałasem z zewnętrznych źródeł hałasu - ruch uliczny, kolejowy, lotniczy, przemysł, szkoły... Zapewnienie ciszy w miejscu przebywania w sposób bardzo istotny wpływa na komfort życia i pracy ludzi. W ogrodach zimowych i oknach dachowych szyby dźwiękochłonne wytłumiają dźwięk padających kropel deszczu.

Szyby STADIP SILENCE charakteryzują się takimi samymi właściwościami ochrony przed włamaniem i ograniczania ryzyka zranienia jak szyby laminowane STADIP o analogicznej budowie.

Copyright (c) 2014  Markiz Serwis - okna i drzwi.